مجله

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، بارز، یزد تایر، ایران تایر

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، بارز، یزد تایر، ایران تایر

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، بارز، یزد تایر، ایران تایر

ثبت نام لاستیک دولتی امروزه به یکی از چالش های پیش روی مردم تبدیل شده است. به طور کلی لاستیک از جمله تجهیزات مصرفی به کار رفته در خودرو ها به شمار می رود. این بخش از خودرو نقش مهم و حیاتی را در کنترل خودرو ایفا می کند چرا که تمام وزن خودرو روی لاستیک ها قرار دارد. به همین دلیل تعویض مرتب لاستیک ها در بازه های زمانی مشخص امری لازم و ضروری به شمار می رود.

ثبت نام لاستیک دولتی

در حال حاضر با توجه به میزان عرضه و تقاضا در بازار لاستیک، قیمت بازار آزاد دچار افزایش چشمگیری شده است. به همین دلیل دولت اقدام به دو نرخی کردن قیمت لاستیک کرده است. عموما قیمت لاستیک دولتی بسیار پایین تر از بازار آزاد بوده و به همین دلیل بسیاری از مردم به دنبال خرید این نوع لاستیک ها هستند. در ادامه به طور مفصل به موضوع ثبت نام لاستیک دولتی خواهیم پرداخت.

پیش از ثبت نام لاستیک دولتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به طور کلی پیش از ثبت نام لاستیک دولتی باید به نکات متعددی توجه شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زمان مراجعه

یکی از نکاتی که پیش از ثبت نام لاستیک دولتی باید به آن توجه شود، زمان مراجعه است. در حال حاضر شرکت ها در ساعت های ۹:۳۰ و ۱۵:۳۰ نسبت به تکمیل موجودی و به روز رسانی آن اقدام می کنند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت در این زمان ها نسبت به ثبت نام لاستیک اقدام کنید.

تعداد لاستیک های اختصاص یافته

به طور کلی برای از میان برداشتن واسطه ها در سامانه ها، تنها به هر شماره موبایل، کد ملی و پلاک خودرو در سال ۴ حلقه لاستیک اختصاص داده می شود‌. البته برخی از شرکت ها هر ۶ ماه یکبار دو حلقه لاستیک و برخی دیگر از شرکت ها در هر مرحله از فروش ۴ حلقه لاستیک را به فروش می رسانند‌.

پیش از ثبت نام لاستیک دولتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

دقت در ورود اطلاعات

دقت در ورود اطلاعات از دیگر نکات بسیار مهمی که پیش از ثبت نام لاستیک دولتی باید بدانید. به طور کلی صحت اطلاعات وارد شده لازم و ضروری است و مسئوليت آن به عهده کاربر است‌. در صورتی که در ورود اطلاعات دقت نشود، ثبت نام با مشکل روبرو خواهد شد. اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس و به خصوص کدپستی جزء مهمترین اطلاعاتی است که باید توسط کاربر وارد شود. چرا که حدود ۴ تا ۸ روز پس از ثبت نام لاستیک ها از طریق پست به کدپستی وارد شده توسط کاربر ارسال می شوند.

پرداخت مالیات

زمانی که افراد اقدام به ثبت نام لاستیک دولتی می کنند، باید به مالیات نیز توجه داشته باشند. به طور کلی برای تکمیل خرید لاستیک دولتی باید هزینه های مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و همچنین هزینه پست نیز پرداخت شود. بنابراین پیش از خرید باید میزان ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را نیز در نظر بگیرید.

بهترین و سریع ترین روش ثبت نام لاستیک دولتی چیست؟

به طور کلی روش های گوناگونی برای ثبت نام لاستیک دولتی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت نام حضوری در نمایندگی ها
 • ثبت نام اینترنتی

در این میان از ثبت نام حضوری در نمایندگی ها به علت زمان بر بودن و اتلاف وقت بسیار زیاد، استقبال نمی شود. اکثر مردم عمدتا از طریق سایت های اینترنتی موجود نسبت به ثبت نام و خرید لاستیک اقدام می کنند.

سامانه های مربوط به ثبت نام لاستیک دولتی

در حال حاضر کاربران برای ثبت نام لاستیک دولتی به صورت اینترنتی می توانند به دو روش اقدام کنند. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سامانه توزیع کالا
 • سایت رسمی شرکت های تولید کننده

افراد می توانند با مراجعه به سامانه توزیع کالا یعنی سایت www.kala.ntsw.ir نسبت به ثبت نام لاستیک اقدام کنند. علاوه بر این مشتریان می توانند با مراجعه به سایت تولیدکنندگان مانند کویر، بارز، یزد و ایران تایر نسبت به ثبت نام و خرید لاستیک اقدام کنند. لازم به ذکر است که ثبت نام در سایت شرکت های کویر تایر و ایران تایر به مراتب از شرکت های دیگر سریع تر و بهتر انجام می پذیرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاستیک دولتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، بارز، یزد تایر، ایران تایر

به طور کلی برای ثبت نام لاستیک دولتی شرکت های تولید کننده باید همواره اسناد و مدارکی را ارائه دهید. ارائه این اسناد و مدارک سبب می شود تا از خرید توسط دلالان جلوگیری شود. از جمله اسناد و مدارک لازم برای ثبت نام لاستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاعات و مدارک شناسایی
 • اطلاعات محل زندگی شامل آدرس، تلفن و همچنین کدپستی
 • اسکن رنگی کارت شناسایی ملی
 • اسکن رنگی پشت و روی کارت خودرو
 • اسکن برگه سبز خودرو

توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام لاستیک از شرکت های مورد نظر باید شماره تلفن ارائه شده به نام مالک خودرو باشد. در غیر این صورت پروسه ثبت نام لاستیک با مشکل مواجه خواهد شد.

شرایط ثبت نام لاستیک دولتی چیست؟

در حال حاضر همه افرادی که مالک خودرو هستند، می توانند نسبت به ثبت نام لاستیک دولتی اقدام کنند. عموما این افراد تنها قادر خواهند بود ۴ حلقه لاستیک در سال را خریداری کنند. با این وجود بسیاری از شرکت های ارائه دهنده لاستیک شرایط و ضوابط خود را برای خرید لاستیک توسط مشتریان تعیین کردند‌ به همین دلیل بهتر است پیش از ثبت نام در هر یک از سامانه های تعیین شده توسط این شرکت ها نسبت به بررسی شرایط ارائه شده توسط آن ها اقدام شود.

ثبت نام لاستیک دولتی توسط چه شرکت هایی انجام می شود؟

به طور کلی شرکت هایی در زمینه ثبت نام لاستیک دولتی فعالیت می کنند که سامانه های آنلاین برای خرید و فروش را ایجاد کرده اند‌. این شرکت ها با هدف سهولت خرید لاستیک، هر روزه نسبت به فروش لاستیک اقدام می کنند. شرکت هایی که در زمینه فروش لاستیک به صورت دولتی اقدام می کنند عبارتند از:

دیدگاهی در مورد “ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، بارز، یزد تایر، ایران تایر

 1. سلام
  وقت بخیر ممنون از اطلاعاتی که بابت ثبت نام لاستیک دولتی بسیار مفید و کار امد بود .

  1. آرمان جعفری گفت:

   ممنون از شما بابت بازدید از سایت ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *